Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Barvy na vlasy

Jak vybrat správnou barvu na vlasy

Výběr samotné barvy a odstínu je někdy velmi zapeklitá věc, ale i ta se dá nakonec zvládnout poměrně snadno. V prvním kroku je nejdůležitější vybrat si mezi barvou permanentní a barevným přelivem. Obě varianty mají pochopitelně své výhody i nevýhody.

Permanentní barva je stálá, proniká do vnitřních vrstev vlasu, kryje do 100% šedivých vlasů, škála stupně zesvětlení je vyšší, často až o sedm stupňů. Oproti tomu přeliv vlasy obaluje barvou pouze povrchově, neproniká do hlubších vrstev vlasu a tím se z vlasů pomalu vymývá. Kryje do 50% šedivých vlasů a zesvětlit zvládne vlasy max. o jeden až dva stupně.  
Kvalitní barvy na vlasy jsou v dnešní době již také obohaceny o další vyživující složky, proto se nemusíte bát ani poničených vlasů. Pokud budete barvu na vlasy používat ve správné koncentraci s příslušným oxidačním krémem nebo vyvíječem, zachováte své vlasy i tak krásně lesklé a zdravé.

Dalším krokem je výběr odstínu podle barevné typologie, protože nejjednodušším vodítkem je pochopitelně barva pleti a pokožky. Podle barvy pleti a očí se rozlišují čtyři základní typy: jarní, letní, podzimní a zimní.
-    Jarní tip: modré nebo zelené oči, světlá broskvová pleť, většinou s viditelnými pihami jarnímu typu sluší přirozenost, barva vlasů nejlépe ve škále plavých zlatých až po zlatě medovou. Nevhodné jsou příliš tmavé odstíny, červené nebo měděné.


-    Letní tip: modré, zelené nebo oříškové oči, pleť bledá, lehce narůžovělás jakýmikoliv světle plavými až po světle hnědé oříškové odstíny nemůžete udělat chybu. Vyvarujte se však tmavých barev, měděných nebo červených odstínů.


-    Podzimní tip: modré, zelené nebo hnědé oči, pleť lehce růžová s olivovým nádechem přirozená barva vlasů je hnědá až tmavě hnědá. Tomuto tipu budou nejvíce slušet barvy s nádechem červené, měděné i kaštanové. Vyvarovat byste se měla světlých a studených odstínů


-    Zimní tip: tmavé oči i vlasy, pleť velmi světlá až porcelánovázimnímu tipu sluší studené nebo popelavé odstíny tmavé barvy. Nádech může být do mahagonova nebo borůvkova. Pokud chcete působit přirozeně vyhněte se blond barvám a zlatým nádechům.


Barevnou typologii osobnosti není ovšem nutné brát jako neporušitelné pravidlo. Spíše by nám mělo pomoci, pokud si sami nevíme rady nebo chceme vyzkoušet úplně odlišnou barvu vlasů. Nejlepším pomocníkem bude zaručeně náš pocit, cit a rada profesionálního kadeřníka. Výběr barvy vlasů se vždy řídí vkusem ženy. Barva, ve které se cítíme dobře a jsme s ní spokojené, je přesně tou pravou pro nás.  
 

 

Zdroj: BezvaVlasy.cz
 

Porovnat barvy na vlasy